Povedzme si niečo o tantrickej masáži

Stále častejšie sa aj u nás stretávame s alternatívnymi duchovnými smermi, no berieme si z nich len tie, ktoré aj na nás ako Európanov vedia pôsobiť sympaticky a prínosne. Vlastne stále viac ľudí sa zoznamuje s jógou a s cvikmi, spôsobmi dýchania či dokonca dotykmi, ktoré dokážu uvoľniť naše telo aj myseľ. V tejto súvislosti preto musíme spomenúť takisto tantru a prácu s našim telom a našou sexuálnou energiou.

sliueta, západ slnka

Tantrická masáž je preto v skutočnosti niečím viac, než obyčajnou erotickou masážou. Nehovoriac o tom, že ak je poskytovaná profesionálne a teda v tantra salónoch (hlavne v Bratislave), nehovoríme tu o žiadnom rituáli, ktorý by viedol k sexuálnemu styku. Je však pravda, že silne vyžíva prvky senzuálne a erotickej masáže, čo však súvisí práve s tým, že má za úlohu pracovať s už spomenutou sexuálnou energiou. A práve týmto spôsobom prinášať skutočne účinné a cítiteľné uvoľnenie tela aj mysle.

  • Sila tantrických masáží spočíva takisto v tom, že vedia prepojiť telesnú stránku s tou duševnou a pracovať tak s oboma najdôležitejšími životnými elementmi.

Od klasickej masáže sa preto odlišujú napríklad už spomenutou senzualitou. Čo je ale pri nich najznámejším poznávacím znakom, to je fakt, že sa zaoberajú takisto masážou intímnych partií a intenzívne pracujú s erotogénnymi zónami. A to bude pre laika, čo doteraz na vlastnej koži skúsil len klasickú masáž, určite novinkou. Niečím, z čoho môže byť zo začiatku trochu nervózny alebo sa pred masérkou hanbiť.

žena, indka

V overenom tantra salóne je však prístup profesionálny, zákazník sám si najskôr z ponuky vyberie techniku, ktorú chce vyskúšať a je oboznámený s jej postupom. Potom prebieha všetko v sprievode úvodného kúpeľa, namaste rituálu a relaxačnej hudby v pozadí. Všetky podmienky sú tak prispôsobené k tomu, aby z neho pri rituáli upadla úvodná nervozita či stud.