Pracovné ochranné rukavice pre každého!

Je veľa pracovných pozícií a odvetí, čo si musia zakladať na špeciálnych bezpečnostných opatreniach, a to tiež z hľadiska vhodného oblečenia a vyhovujúcich bezpečnostných doplnkov. Medzi tieto doplnky radíme napríklad vhodnú obuv, ale vo veľa prípadoch tiež pracovné rukavice, čo vlastne spoľahlivo chránia naše ruky, ktoré by kvôli charakteru konkrétnej práce mohli ľahko prísť k nepríjemným zraneniam, dokonca aj s vážnejšími následkami.

Kováč, remeselník

Teda napríklad ak vravíme o manuálnej práci s nejakými drsnými materiálmi, horúcimi predmetmi alebo chemickými látkami. Z tohto pohľadu hrozí niekoľko spôsobov poranenia, pri tých najrôznejších typoch práce, práve preto poznáme hneď niekoľko špecifických druhov ochranných rukavíc. Konkrétne sa pri ich výbere zameriavame na to, z akého materiálu sú vyrobené, teda či vlastnosti tohto materiálu zodpovedajú charakteru práce, ktorú ideme vykonávať. Poznáme veľa druhov, od PVC rukavíc až po tie kožené, či už ideme pracovať s drsnými predmetmi alebo sa dotýkať žeravých, chemických látok. Preto sa skúsme zamerať aspoň na niekoľko známych možností, napríklad na tieto rukavice:
Celokoženésú napríklad najlepšie prispôsobené k obsluhe s strojov a zariadení, konkrétne stavebných a poľnohospodárskych strojov, či vysokozdvižných vozíkov. Sú vyrábané buď z bravčovej, hovädzej alebo kozej kože.

Natieranie, štetka

Chemické, ako ich názov napovedá, sa využívajú pri práci s najrôznejšími chemikáliami, kyselinami a ideálne tiež s rozpúšťadlami. Ale pozor, takisto je to vhodný prvok pre ľudí v domácnosti, kde sa používajú dosť často. No a samozrejme tiež primárne v chemickom priemysle. A z akého sú materiálu? Môže ísť o tie z latexu, nitrilu a dokonca aj z bavlneného úpletu ( ktorý alebo bol máčaný v PVC), respektíve vravíme tu o kombinácii viacerých materiálov.
Zváracie sú potom tie, čo logicky najviac využijú zvárači, osoby pri zváraní, ide o celokožený typ zváračských rukavíc.

Nezařazené