Prečo mať sex?

Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše. Nech si každý hovorí čo chce, väčšina mi asi dáte za pravdu, že sex je skrátka atraktívny a príjemný zážitok. V neposlednom rade prináša do našich životov rôzne zdravotné benefity. Naopak jeho absencia je to, čo už tak prospešné a príjemné nie je. A práve toho by sme sa mali obávať skôr. A čo teda vy, ktorí zažívate v sexuálnom živote obdobie prázdna a útlm? Aj vy to môžete zmeniť, sú tu totiž sex inzeráty Piešťany. Áno, aj k tejto túžbe a potrebe existujú platené služby. Ale to zrejme viete. Čomu by sme sa preto mali v tomto článku venovať ďalej, to sú pozitíva, ktoré sex do vášho života prináša:

Ruka drží kondóm

Účinne odbúrava stres a nervozitu

Sex totiž zabíja stresové hormóny. Vyplýva to aj z prieskumu, kedy sa u ľudí (mužov a žien), ktorí mali za určité obdobie najmenej sexu, našlo viac stresových hormónov v tele.

Napomáha k zdravému krvnému obehu a k potencii

Napriek tomu, že ste už možno počuli príbehy, kedy (hlavne muži) zomreli práve pri sexe, na infarkt. V skutočnosti je ale preukázané, že pravidelný sex znižuje riziko vzniku kardiovaskulárnych chorôb. Zlepšuje krvný obeh a jeho pravidelnosť zlepšuje kvalitu erekcie u mužov- ide o prevenciu pred problémom mnohých mužov, akým je erektilná dysfunkcia.

Je dobrý pre pevný imunitný systém

Práve z dôvodu, že pri sexe sa tvorí v tele vyššia hladina lgA, teda vzniká viac imuloglobulinu. Prieskumy opäť preukázali, že vyššiu hladinu v tele ho mali ľudia, ktorí sa milovali minimálne raz až dvakrát za týždeň.

Atraktívna blondína

Pomáha k lepšiemu spánku

Dá sa to stručne povedať aj takto- čím lepší orgazmus alebo dokonca čím viac orgazmov počas sexu, tým sa následne lepšie vyspíte. Môže za to oxytocín. Kvalitný sex je preto pre spánok efektívnejší, než rôzne prášky na spanie.

Je prevenciou proti nadváhe

Možno ste to už počuli. Pri sexe sa účinne spaľujú kalórie. Celkom príjemný spôsob, ako si udržiavať váhu, nemyslíte? Za polhodinu sa údajne pri sexe spáli až 500 KJ.