Sklo a jeho rastúca popularita v súčasných interiéroch

Vďaka svojim estetickým vizuálnym vlastnostiam, ale v súčasnosti tiež bezpečnostnej stránke sa do moderných interiérov dostávajú prvky zo skleneného materiálu, a to v čoraz širšom spektre. Dnes sa tak nestačíme čudovať nad nápaditými interiérovými prvkami, akými sú napríklad celosklenené dvere, schodisko, zábradlia, deliace priečky zo skla či sklo v kuchyni.
Možnosti, ktoré ponúka tento trend sú tak pomerne široké a pod pojmom sklo si tak už nepredstavíme iba okná či zrkadlo, ale prakticky celkové vybavenie štýlových domácností či firiem.

skleněné zábradlí.jpg

  • Tento materiál so sebou do interiéru prinesie eleganciu a modernosť, ale tiež funkčné stránky ako prepúšťanie svetla či optické zväčšovanie priestorov spolu s istým odľahčením a odvzdušnenou atmosférou.

Navyše je tu možnosť ponuky v podobe grafoskla, ktoré vám umožní prispôsobiť dizajn do posledného detailu rôznymi dekoráciami či grafickými vzormi podľa vlastných predstáv.
Ktoré interiérové prvky zo skla sa tak tešia najväčšej popularite, funkčnosti a najčastejšiemu využitiu?
Sklenené stenys kvalitným príslušenstvom https://lmmont.sk/kategoria-produktu/sklenene-steny/ sa stanú spoľahlivými deliacimi priečkami, ktoré vám umožnia estetickým spôsobom rozčleniť väčší priestor na niekoľko oddelených častí. Najčastejšie sa preto využívajú v kuchyni, jedálni či predsieni.
Z hľadiska popularity a praktickej stránky rozhodne musíme spomenúť variant celosklenených dverí či už vravíme o závesných alebo posuvných, ktoré so sebou prinášajú veľmi pohodlné a funkčné vlastnosti na čele s úsporou miesta pri otváraní. Aj v tomto prípade je možné zvoliť prevedenie z číreho skla alebo sa rozhodnúť pre istý ľubovoľný motív.

skleněné budovy.jpg

Sklo v kuchynialebo konkrétnejšie povedané kuchynský obklad je skvelým dizajnovým doplnkom, ktorý vizuálne obohatí kuchynskú linku, predovšetkým v prípade, ak zvolíte grafosklo.