Za upchaté potrubie si môžeme sami, no na jeho čistenie si treba zabezpečiť odbornú firmu

Trnava je jedným z mnohých miest, kde sú služby na vysokej úrovni a dostupné pre každého obyvateľa, platí to aj pre čistenie kanalizácie. Na túto činnosť však treba mať vhodnú techniku a vybavenie, ktoré si s čistením poradia rýchlo http://www.bombuj.eu/online-film-rychle-a-zbesile a efektívne. Na spriechodnenie potrubia sa tak používa metóda takzvaného krtkovania Trnava https://ab-krtkovanie.sk/krtkovanie-kanalizacii-trnava/. Odborná firma, ktorá sa venuje čisteniu kanalizačného potrubia, okrem toho ponúka aj čistenie odtokov, umývadiel, stúpačiek, dažďových zvodov a vpustí, WC či výleviek a podobne. Zároveň sa venujú aj trasovaniu a monitorovaniu potrubia spolu s ostatnými inštalatérskymi prácami.

Voľne vyvedené odpadové potrubie

Zákazníci poznajú dve metódy čistenia potrubia, vysokotlakovú a elektromechanickú, obe sú rýchle a efektívne. Na použitie čistenia vodou pod vysokým tlakom je však potrebné zabezpečiť, aby vyplavenie vody do okolia nespôsobovalo problémy či škody, čo však neplatí pri elektromechanickej metóde. Voda sa do potrubia dostane pomocou vysokého tlaku, ktorý vyvinie vodné čerpadlo s benzínovým motorom a hadice, ktorá je na ne napojená a na jej konci je dýza.

Hadica pri čistení vodou má dĺžku až 100 metrov a dôkladne prečistí každý typ potrubia. Je to rýchle, spoľahlivé a dokonalé čistenie. Druhý spôsob je elektromechanický, na tento typ čistenia je potrebné mobilné zariadenie s elektromotorom a oceľovými špirálami, ktoré sú poháňané motorom a ich vibračný a rotačný pohyb odstraňuje všetky nečistoty z povrchu potrubia. Je to ekologický a rýchly spôsob čistenia, pri ktorom sa dá vyčistiť aj potrubie s veľmi malým priemerom.

Moderné napojenie kuchynských zariadení

Spomínané činnosti sú však potrebné až vtedy, ak je potrubie úplne upchaté, no firma ponúka aj preventívne opatrenia, a tými sú trasovanie a monitoring potrubia, pri ktorých sa zistí stav a prípadné miesta aj rozsah poškodenia, a to sa potom môže opraviť v predstihu. Zabrániť je tak možné nepríjemným následkom, ktoré upchaté potrubie so sebou prináša.