Certifikát nehnuteľnosti

Najmä staršie domy a byty spotrebu energie ešte niekoľko rokov dozadu neriešili. Znižovanie nákladov na spotrebu energie z hľadiska verejnosti a životného prostredia, ale taktiež dnešná doba niekoľko násobného zdražovania energii, nás núti zamyslieť sa nad tým, koľko denne doma minieme energie na svietenie, vykurovanie či ohrev vody. Priškrtiť radiátory, či menej sa kúpať nie je vôbec riešenie.

energetický certifikát

Technológovia sa zamerali na nové technológie, ktoré naše nehnuteľnosti zabezpečia v čo najnižšej energetickej triede. Samozrejme, moderné výdobytky a peniaze, ktoré mesačne ušetríme pri nízko nákladových nehnuteľnostiach nie sú v rovnakej cenovej kategórii, ako v prípade starých kotlov. No jednoducho si môžete prepočítať vyššie počiatočné náklady a nižšie mesačné splátky za energie. V prípade novostavby, kedy vás ešte len čaká kolaudácia, nie je veľmi nad čím rozmýšľať. Podľa novej legislatívy budete musieť pri kolaudácii predložiť energetický certifikát s najvyššou energetickou triedou A0. Svoju domácnosť môžete na úspornú prerobiť aj v prípade staršej nehnuteľnosti.

podpis

Energetický certifikát.

Energetický certifikát vám pomôže zistiť v akej energetickej kategórii sa vaša nehnuteľnosť nachádza. Zatiaľ čo pri budúcich kolaudáciach je predloženie energetického certifikátu nutnosť, pri predaji či prenájme nehnuteľnosti to je zatiaľ len na dobrovoľnej báze. Ni čoraz viac kupujúcich vyžaduje aj v prípade kúpy domu či bytu energetický certifikát. Každý chce pri dnešných cenách za energie vedieť, na čom sa nachádza jeho nehnuteľnosť. Energetický certifikát vám zabezpečí odborná firma certifikaciabudovy.sk. Odborný, vyškolený pracovníci pracujú s kvalitnou termo kamerou, vďaka ktorej je na základe vašich používaných technológii vyhotovený energetický certifikát na mieru. Cenu energetického certifikátu budovy môžete získať priamo na internetovej stránke certifikaciabudovy.sk.