Chamtivosť vládne svetom

Priatelia máme tu nedeľu jednu hodinu päť minút. Ja píšem moja maminka zatiaľ dovára obed grilované kuracie krídla, ryžu a kapustový šalát. Aj dnes máme hnusné počasie od noci nám prší otras. Aspoň že včera bolo pekne teplo slniečko umývala som okna na byte. Ale poďme ďalej bola tu včera teta doniesla nám domáce kura, časopisy aj jej muž bol u nás mamin švagor trochu sme pokeckali ale ako ľudia budú nariekať aký sú chudobný aj ich deti škoda reči. Keď ich detičky zarábajú veľké množstvo peňazí ako IT a zahraničnej spoločnosti ako im nevychádza choré keby som ja za moju prácu dostala minimálne 3000 v hrubom tak držím hubu. Môj bratranec nemá deti je síce  ženatý ale fantastický lakomec občas niečo hodí pár euro aj tie neviem či si nenapísala do zošita choré nikto si nezoberie na druhý breh nič holú viete čo myslím.

mamona

Aj sesternica má síce dieťa ja mať jej obrovský plát tak som ticho aj keď má dieťa načo mu platia súkromnú škôlku 400 euro choré čo je výnimočný smiešne obyčajne decko ako aj každé dieťa no a ešte ďalšie je kupujú často nové auto že vraj na lízing nechaj nech sa zasmejem neuverím. Veď nástupný plat IT je okolo 2500 euro nie ten kto robí vyše 30 rokov aj keď NBS. Ľuďom sa veriť nedá ani za máčni mak čo sa týka peňazí že chudoba to štvrtina ostatný milionári alebo dobre finančné na tom nás nikto neoklame len sa stačí pozrieť na tie honosné vilky, rodinný domy aspoň 3 auta vo dvore, bazén že chudoba tá inak vyzerá. Nie som zlá ale aspoň jedna vec je spravodlivosť tie rôzne pohromy tajfún a podobne vtedy tu necháme všetko utekáme preč pre nejakým časom bolo na východe Slovenska zemetrasenie a veľa domov musia búrať tam boli aj novšie domy to je na tom úbohé ako predbehujeme kto má aké auto, dom, bazén choré mamona ako kto vyzerá.

ach tie peniaze

Keď si občas prečítam bulvár  Plus 7 dní tak mi je zle div nehodím tyčku samý zbohatlík ktorý kadejakých chodníčkoch nahrabal obrovské množstvo peňazí nekalé cestičky ja by im to skončíš doslova zhabala majetky a tie ich ženy ako opice ktoré nevládzu zo sebou samá plastika a podobne niekedy človek naozaj nevie či je to živá bytosť alebo umelá figúrka des ako sú ohavné. Aj ženy našich pánov poslancov ako strašidlá žiadaná jemnosť takzvaná prirodzenosť a tie ich šatníky ako z Mikletičová v Bratislave že vraj dala za kabelku 3000 a šaty urobil návrhár ako v cirkuse tam by radšej mali chudobným rodinám pomáhať nie len samú prestíž alebo aj naše herečky, herec budú klamať aj tá stará generácia aké majú malé dôchodky smiešne neuveriteľné veď len za jedno nakrúcanie filmu, komédie ako Horná Dolná zhrabnú 5000 euro za 20 minút do frasa keby že mám na zuby peniaze tak idem na nejaké výberové konanie na obsadenie do filmu, reklamy na fotenie a vám garantujem že by som vyhrala. Ako sa hovorí komu Pán Boh tomu všetci svätí ale čas na zemi sa kráti neostáva veľmi veľa času na planéte zem má nastať Apokalypsa ľadová doba.