Škola chrbta

Škola chrbta, viete čo to je? Škola chrbta je manuál správnych pohybov pri vykonávaní bežných h činností. Ešte stále neviete o čom hovoríme? Pozorne čítajte, pretože škola chrbta je základ zdravého chrbtu a tým aj menej zdravotných problémov spojených s chrbticou. Škola chrbta sú rady a odporučenia ako správne vykonávať pohyb pri bežných úkonoch počas dňa tak, aby sme si šetrili chrbát. Vymyslela ho skupina fyzioterapeutov v spolupráci s lekármi. Nájdete tam napríklad rady ako sa správne postaviť k žehliacej doske alebo umývadlu pri umývaní riadu. Ako si správne nastaviť monitor v práci, aby ste čo najmenej zaťažovali vašu chrbticu, či ako nosiť nákup z obchodu, alebo ako dvíhať ťažké predmety.

matrac

Sú to naozaj osožné rady, ktoré ocenia všetci, čo majú problém s chrbticou alebo bolesti nejakej časti chrbta. V škole chrbta môžete nájsť tiež ako správne vstávať z postele, alebo ako správne spať. No netreba zabudnúť ani na to, aký matrac sa rozhodnete zvoliť. Kvalita matraca pre dobrý, zdravý a kvalitný spánok znamená naozaj veľa. Existuje množstvo matracov na spanie čo sa týka materiálu, výroby, alebo tvrdosti, či konštrukcii. Vy si musíte vybrať taký, ktorý vám najlepšie vyhovuje. Niekto obľubuje mäkký matrac, aby sa do neho takzvane ponoril, na to môže slúžiť memory pena, pružinový matrac alebo penový matrac s veľkou mäkkosťou.

posteľ

Niekto práve naopak, má radšej pevnú pôdu pod nohami a rovnako to platí pre neho aj pri výbere matraca. Jeho matrac teda musí byť pevný bez nejakej väčšej pružnosti, takže mu môže viac vyhovovať matrac z kokosového vlákna, kaučuku alebo tvrdej peny. Ak neviete aký matrac vybrať, my vám radi poradíme a ukážeme vám všetky výhody a nevýhody jednotlivých modelov. My sme odborníci na matrace a vďaka naším takmer tridsať ročným skúsenostiam vieme poradiť, aký matrac by ste si mali zaobstarať do svojej postele. Aj keď vy budete mať poslednú reč, čo sa bude týkať finálneho výberu.