Odolné a pevné plastové palety

V maloobchode, veľkoobchode a celkovo v podnikaní s tovarom, sa nezaobídete bez paliet. Sú nenahraditeľnou súčasťou skladovania, ale aj transportu. Zjednodušujú manipuláciu aj s naozaj ťažkými nákladmi a ich použitie je všestranné, a to aj po splnení ich primárnej funkcie. Všetci poznajú klasické drevené palety, ktoré sú veľmi rozšírené. No poznáme aj ich nedostatky. Keďže sú vyrobené z prírodného materiálu, čiže z dreva, podliehajú vplyvom vonkajšieho prostredia. Škodí im vlhko, extrémne teplá, ale aj mrazy. Po znečistení sa len veľmi ťažko dajú vyčistiť. Rovnako sa rýchlo poškodzuje aj spojový materiál, ktorým sú väčšinou klince.

recyklácia

Tie kvôli vlhkosti hrdzavejú a tak sa oslabuje ich pevnosť. Problém s klincami spočíva aj v ich povytiahnutí a vyčnievaní. Trčiace klince môžu spôsobiť nielen poškodenie prepravovaného tovaru, ale aj zranenie človeka, ktorý s danou paletou manipuluje. Veľký problém nastáva v prípade, ak sa k dreveným paletám dostanú škodcovia. Tí môžu znehodnotiť aj veľké množstvo paliet za krátky čas, a preto je potrebné drevené palety pravidelne ošetrovať náterom. To Vás oberá o čas, ale aj o peniaze, ktoré do procesu ošetrovania paliet musíte vložiť. Žiadny zo spomenutých problémov však nenastane, ak si zakúpite plastové palety od spoločnosti Schoeller Allibert.

drevené palety

Plast použitý na ich výrobu je veľmi kvalitný, pevný a odolný. Plastové palety predaj veľmi jednoducho vyčistíte a vysušíte. Unesú aj tie najťažšie náklady a pritom majú nízku hmotnosť. Nepotrebujú ani žiadne špeciálne ošetrovanie, pretože nie sú cieľom žiadnych zo škodcov. Ich životnosť je neporovnateľne vyššia oproti bežným dreveným paletám. Pokojne ich môžete skladovať aj v náročných vonkajších podmienkach, pretože im vlhkosť vôbec neprekáža. Nekupujte každú chvíľu nekvalitné drevené palety a investujte do odolných plastových paliet, ktoré sú navyše plne recyklovateľné.