Stena, ktorá otvára priestor

Stena je spájaná s oddeľovaním priestoru v nehnuteľnosti a tvorením určitých bariér. Čo ale ak priestor musíte oddeliť no nechcete ho opticky zmenšiť? Predelený priestor, ktorý ale opticky otvára koncepciu nehnuteľnosti. Tak toto si na prvý pohľad predstavujeme iba s úsmevom. Tieto dve kritéria totiž ani nejdú dohromady. Je tu ale možné riešenie ako priestor oddeliť ale neukrojiť si pritom s vizuálneho pôžitku.

nepriehľadné steny uberajú opticky z priestoru

Stena je pevnou časťou domu

Stenu si každý z nás predstavuje ako pevnú murovanú či drevenú priečku s otvoreným priestorom na prechod alebo priestorom vyplneným dverami. Nuž aj my sa môžeme mýliť. Dnes steny netvoria iba pevné murované materiály alebo drevené konštrukcie, ktoré sú nepriehľadné. V určitých bodoch nám tak nepriehľadnosť oddelí priestor a opticky ho zmenší. Tak práve tento efekt by sme nechceli. Náš priestor musí dýchať a pôsobiť dojmom otvorenosti a vzdušnosti. Ako ale docieliť efekt predelenia miestností a obmedzenie tak nepríjemných javov ako je napríklad hluk či prievan? Odpoveď je celkom jednoduchá.

sklo nám priestor predelí ale zároveň ho necháva otvoreným

Sklenené steny

Riešením predelu priestoru a zároveň udržaním optickej veľkosti a vzdušnosti priestoru je osadenie sklenených stien. Nie je to žiadnou novinkou, ale napodiv nie je to tak známe riešenie ako zastarané murované steny. Sklo je pritom veľmi vďačným materiálom nielen pri oknách a riešení terás či balkónov. Sklenené steny sú skutočne jednoduchým, elegantným a oku lahodiacim riešením. Sklo vďaka svojej priehľadnosti neobmedzuje človeka vo vnímaní rozsahu priestoru. Je ideálne do každého typu priestorov. Dizajnéri s obľubou kombinujú práve sklo a nerez. Ide o jednoduchý a čistý dizajn, žiadaný nielen v luxusných vilách ale aj komerčných budovách. Je doslova chameleónom a zapadne do každého prostredia. Sklenené steny cena – nie je o nič horšia oproti murovaným či dreveným riešeniam. Rozhodne má ale bohaté benefity a pred sebou mimoriadne svetlú budúcnosť v stavebnom a dizajnérskom odvetví.