Ušetríte s LED žiarovkami

Svetlo je esencia života. Bez svetla by sme sa nemohli venovať svojim koníčkom, relaxovať pri dobrej knihe a v neposlednom rade vplýva aj na naše zdravie. Bez dobrého svetla aj najkrajší a najdrahší nábytok jednoducho nevynikne. Preto pri jeho výbere si treba dať poriadne záležať. Na trhu nájdete niekoľko typov žiaroviek klasické, CFL, halogénové a LED.

Dizajnové žiarovky

LED žiarovky patria medzi najobľúbenejší druh žiaroviek. Majú nespočet výhod, medzi ktoré patrí dlhá životnosť, vysoká svietivosť a predovšetkým nízka spotreba. Aj napriek vyššej počiatočnej cene sa investícia rýchlo vráti. Dokážu usporiť až 80 % energie, čo môže znížiť mesačné výdavky a vy si tak môžete dopriať niečo navyše. Zároveň dlhá životnosť, ktorá je medzi 30 – 70 tisíc hodín namiesto bežných 1000 hodín, tiež rýchlo vráti počiatočnú investíciu. LED žiarovky majú vysokú svietivosť oproti bežnej žiarovke je až 10 – krát vyššia. Príjemnou výhodou LED žiaroviek je, že si môžete vybrať rôznu farbu. Od teplej bielej až po studenú bielu. Takisto existujú na trhu aj LED žiarovky, ktoré sú stmievateľné a viete si tak vybrať farbu, na ktorú máte práve náladu.

LED pás

Pri výbere LED žiarovky je dôležitá voľba pätice (zasunutie) alebo závitovej pätice (skrutkovanie). Pätice sa označujú písmenom a číslom. Číslo označuje priemer závitu v milimetroch. Písmeno E označuje Edisonov závit, teda ten ktorý majú aj bežne žiarovky. Písmeno G označuje glob, teda vypuklý tvar žiarovky. Nakoniec písmeno R označuje reflektor.

Na stránke ledprodukt nájdete LED žiarovky všetkých označení. LED žiarovky E27 ledprodukt.sk sú najrozšírenejšie nájdete ich v stropných a nástenných svietidlách. Na stránke nájdete aj ostatné bežne dostupne LED žiarovky s označením E14, GU10, G9 a podobne. Takisto tam nájdete aj širokú ponuku iných LED produktov ako sú LED pásiky, panely, svietidla, nápisy a podobne.