Počas sviatkov by sme neradi zostali bez funkčného odpadového potrubia, na to treba myslieť v predstihu

Rokmi používané odpadové a kanalizačné potrubie sa dokáže úplne upchať, ak sa nevykonáva jeho prečistenie, prípadne monitorovanie na zistenie možného poškodenia, ktoré by znemožnilo priechod odpadu. Mechanicky sa môže potrubie poškodiť zalomením povrchových plôch, napríklad betónom, stromami, ich koreňmi, ktoré zarastajú a podobne. Mať istotu, že to vaše potrubie je v poriadku, je dôležité, no ak sa predsa len stane, že voda vo vašich odpadoch neodteká, ale vracia sa späť do drezu či do WC, je čas zavolať na pomoc odborníkov. Spoločnosť, ktorá vykonáva čistenie, je k dispozícii 24 hodín denne aj v dňoch voľna a sviatkov. Kanalizáciu vyčistí podľa potreby jednou z metód, vysokotlakovou alebo elektromechanickou.

Čistota potrubia začína v umývadle

Ak chcete, aby čistenie bolo čo najúčinnejšie, treba si zvoliť čistenie vysokým tlakom vody, ktoré sa vykonáva strojom Rioned. Má výkon až 150 barov a prítok vody až 55l/min. Tento stroj je zabudovaný vo vozidle a naňho sú napojené hadice s dĺžkou až 100metrov. Na jej konci sú vymeniteľné dýzy, tlak vody sa hadicou nasmeruje do potrubia a svojou silou odstráni všetku nečistotu a kal, ktoré sú nalepené na stenách potrubia.

Konzultácia odborníka sa vždy oplatí

Pri elektromechanickej metóde sa používa elektromotor, ktorý poháňa oceľové špirály do vibračného a rotačného pohybu zároveň, čím dosiahnu úplné vytlačenie všetkej špiny a odpadu z potrubia. Táto metóda je vhodnejšia do viacerých prostredí viac ako čistenie vodou, pretože tu nehrozí vytopenie okolia vodou. Tieto dva spôsoby čistenia kanalizácie patria k najefektívnejším, dokonalo vyčistia upchaté potrubie a opäť ho spriechodnia. Predchádzať haváriám sa však dá vykonávaním monitoringu a trasovaním potrubia, pri ktorých sa kamerovým systémom dá nájsť miesto poškodenia či upchatia a následne potrubie aj opraviť. Takto budete mať istotu, že vás havarijný stav nezastihne v tom najnevhodnejšom čase, napríklad počas vianočných sviatkov a podobne. Krtkovanie ab-krtkovanie.sk, teda čistenie potrubia, by sme mali prenechať odbornej firme, majú všetko potrebné na to, aby ho dokonalo vyčistili a opätovne spriechodnili.