Smart logistika

Nielen technológie ako výrobný priemysel, mobilné telefóny či IT sektor sa musí spájať so smart technológiami. Túto inovatívnosť môžeme využiť aj v logistike. Ako ale zaradiť technológie typu Smart do logistiky? Začína to v sklade. U výrobcu či distribučného skladu po sklad prímu, ktorý tovar posúva priamo zákazníkovi. Staré časy papieru a pera nahradili počítačové systémy zahrňujúce skladové hospodárstvo. V skladoch a pri dodávkach tovarov sa začali používať skenery, vďaka ktorým sa tovar a materiály v sklade monitorovali cez ean kód. V roku 2024 opäť inovujeme na vyššiu úroveň. Digitalizácia neobišla ani tieto priestory. Spoznajme nové možnosti ako ešte zefektívniť prácu v sklade, dodanie tovarov a spracovanie administratívy pre skladové hospodárstvo.

Niektoré ibc kontajneri sú opatrené systémom digitálneho merania teploty

Ponorme sa do sveta SmartLink. Ak to nepoznáte trochu si ho priblížime. Je to služba, vďaka ktorej máte celý sklad pod palcom okamžite a presne. Nejedná sa ale iba o informáciu o kusoch tovaru ale o celkovej, pohodlnej a hlavne prehľadnej správe majetku. Naďalej ale obsahuje prvky flexibility a plnej miery zabezpečenia. Postarajú sa o to jedinečné identifikátory s čiarovými kódmi. Tie sú odosielané do portálu SmartLink. Takto sú skladové zásoby a dodávky efektívne riadené a prehľadné. Náklady sa znižujú cez znižovanie rizika znehodnotenia tovarov alebo ich krádeže. Jednoducho a rýchlo dokážete spracovať obsah skladových zásob, prímov aj výdajov zo skladu. Máte perfektný prehľad o pohyboch. Zlatým klincom je ale možnosť inteligentného spôsobu monitorovania teploty.

Prehľad v sklade nikdy nebol lepší

SmartLink dokáže merať teplotu prepravovaného tovaru a Vy si teda môžete byť istý, že dodávka počas prepravy nebola znehodnotená a udržala si svoju kvalitu. V prípade porušenia prepravných protokolov, môžete teda včas zasiahnuť a zachrániť dodávku pred skazením. Táto téchnológia je kompatibilná napríklad s ibc kontajnerom. Oceňujú to hlavne výrobcovia mliečnych a mäsových výrobkov. Nesmieme ale zabúdať na výrobcov lítium- iónových batérii, ktorých výroba sa v poslednej dobe rozmáha. Aj oni potrebujú počas dopravy dodržiavať určité podmienky, aby ich tovar prišiel v poriadku do obchodov alebo prevádzok. Nenechajte preto nič na náhodu a majte svoje tovary a teda aj financie pevne vo svojich rukách, nielen počas skladovania ale aj počas prepravy. Budete mať istotu, že každá zásielka je riadne distribuovaná a je s ňou nakladané tak ako sa má.